apostolstwo mlodziezy

Image is not available
Shadow
Slider

Rekolekcje

prezentki plakat rekolekcje powolaniowe zakopane 2018

Siostry Prezentki

prezentki ulotka przód

Zgromadzenie

prezentki ulotka tył

W Obiektywie

sdm malanow

 

W sobotę 1 października razem z grupą z Malanowa, która uczestniczyła w wydarzeniu ŚDM Kraków 2016, podczas uroczystej Eucharystii dziękowaliśmy za łaski, które każdy z nas otrzymał. Świadectwo z tego czasu dały między innymi Ania i Justyna:

 

[_ulttestimonial name="Ania Napierała l. 25"]Miłosierny, dobry Ojcze! To był niesamowity czas, w którym doświadczyłam wiele radości, pokoju i braterstwa. Spotkałam ludzi różnych narodowości, którzy bez wstydu - śpiewem i tańcem - wielbili Twoje Imię. Stałam się prawdziwym uczestnikiem Ewangelii: „przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób” (Łk, 6, 18).

Podczas spotkań z Ojcem Świętym przypomniałam sobie jak istotne są uczynki miłosierdzia. Uwierzyłam, że jeśli miłość będzie wypełniała ludzkie serca, możliwe jest stworzenie raju na ziemi.

Za ten czas, za każdą spotkaną osobę, za uśmiech, za naszego wspaniałego Papieża… za każde słowo, które czasem było trudne do akceptacji… za permiso, gracias i perdón… za plecak, który po jakimś czasie już nie wydawał się być tak ciężki :) za smaczne posiłki przygotowane przez siostry… za codzienną Mszę Świętą… za nocną adorację na campusie Misericordiae… za szczęśliwy powrót z Brzegów do Krakowa… za deszczówkę, która chroniła mnie od deszczu :) Za to, że zrodziłeś pomysł zorganizowania pielgrzymki z Malanowa na Światowe Dni Młodzieży 2016 - CHWAŁA TOBIE PANIE![/_ulttestimonial]

 

 

[_ulttestimonial name="Justyna Płóciennik l. 20"]Wrażenia z Światowych Dni Młodzieży? Nie umiem tego opisać jak rewelacyjnie się czułam w Krakowie wśród tylu młodych ludzi, katolików którzy tak jak ja wierzą w Boga. Czułam się jakbym Jezusa Chrystusa miała jeszcze bliżej siebie niż na co dzień, prawdopodobnie było to spowodowane obecnością młodzieży z całego świata, która przyjechała w takim samym celu. Przeżyć ŚDM jak najlepiej, umocnić się w wierze, nauczyć się powstawać kiedy upadniemy i dostrzegać Boga w drugim człowieku.

Dziękuję Bogu że mogłam uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu, że miałam możliwość zobaczenia Papieża Franciszka na własne oczy. Sam fakt że zobaczyłam Papieża był istotny, ale to że mogłam ten czas przeżyć modląc się z Papieżem i młodzieżą zebraną z całego świata to jest już coś bardzo ważnego.

Najbardziej utkwiły mi w pamięci słowa Papieża w oknie papieskim, ze powinniśmy cieszyć się życiem, tym co mamy w danej chwili, ponieważ za szybko starzejemy się. W słowach Papieża znalazłam motywacje do działania do bycia lepszym człowiekiem, do dążenia ku lepszemu i dostrzeganiu dobra w każdym czynie wykonywanym przeze mnie lub drugą osobę. Wrażenie na mnie zrobiły siostry zakonne u których nocowaliśmy, mimo przyjętych pielgrzymów i dużo spraw na głowie to znalazły dla nas czas, żeby porozmawiać a nawet uszykować kolację jak przychodziliśmy ze spotkań papieża pomimo późnych godzin. Tak dobrych ludzi jak Nasze siostry Prezentki to szukać ze świecą i bardzo dobrze że w takich istotach żyję Chrystus, dzięki temu za każdym razem kiedy spotykam siostry to poznaje na nowo Chrystusa.

Na koniec dodam tak jak mówił papież że „miłosierdzie” to powiedzieć: szansa, przyszłość, zaangażowanie, zaufanie, otwartość, gościnność, współczucie i marzenia. I na Miłosierdzie Boże powinniśmy być otwarci. [/_ulttestimonial]

 

Fotorelacja na: parafia.malanow.pl

DSC 0148

 

IMG 20161001 145339

Młodzi Prezentki