apostolstwo mlodziezy

Rekolekcje

rekolekcje siostry prezentki 2019 2020

Dni skupienia

prezentki dni skupienia

Taneczne soboty

prezentki ulotka tył

W obiektywie

W obiektywie

Matka Boża od Wykupu Niewolników

 

W centrum Krakowa, przy ul. św. Jana, znajduje się niewielki kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, pochodzący z XII w. W ołtarzu głównym znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej, czczonej w tym wizerunku pod trzema tytułami: Matki Bożej od Wykupu Niewolników - Świętojańskiej Pani - Matki Wolności. W roku 1633 zasłynął szczególnymi łaskami. Pierwszym zapisanym cudem było uwolnienie więźnia skazanego na śmieć, kajdany, w które był skuty, przyniósł jako wotum na podziękowanie Matce Bożej za ocalenie od śmieci. Wiszą do dziś obok ołtarza.

W dniu koronacji obrazu 9 maja 1965 r., Ks. Arcybiskup Karol Wojtyła, modlił się „o wielki dar wierności dla tego, co jest w człowieku najwyższe i najdoskonalsze, dar wierności dla łaski, dar wierności dla wolności dzieci Bożych”.

Może i Ty nosisz jakieś kajdany. Może odczuwasz ich ciężar. Przyjdź do Maryi i zostaw je u Jej stóp. Powierz Matce Wolności Twoje życie, problemy, grzechy i zniewolenia. Wielki Post to dobry czas, aby zrywać kajdany grzechu i cieszyć się wolnością dziecka Bożego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie po Mszy św. o godz. 14.30 do godz. 18.00.

 

 

Młodzi Prezentki